Publikováno

Šungit

Unikátní přírodní léčitel

Šungit je velmi krásný, uhelně černý kámen. Toto zbarvení není náhodné, protože šungit – to jsou uhlí, které jsou miliony let staré! Velmi jedinečná hornina, která vznikla ještě v prekambrijském období. Je poměrně obtížné určit přesné stáří těchto hornin. Podle mnoha vědců, věk shungitových ložisek může dosáhnout 2 miliardy let!

Kromě černé barvy, šungit může mít luxusní tmavě grafitovou a hnědou barvu. Šperky ze šungitu vždy vypadají velmi působivě a vznešeně. To je skvělý doplněk k modernímu úctyhodnému vzhledu. Nasycené uhelně-černé odstíny se hodí ke křehkým něžným blondýnkám a vášnivým spalujícím brunetkám.

Příběh o šungitu je příběhem nejen o estetické kráse kamene, ale především o tom, jaké významné vlastnosti má. Minerál je unikátním přírodním útvarem v Rusku, který nemá na světě žádné analogie! Můžeme s jistotou tvrdit, že šungit – to je jeden z nejvíce léčivých kamenů na světě.

Během panování Petra I., v Rusku byly velmi známé lázně “Marciální vody”, kterése nacházely na pramenech, vyvěrajícíchze šungitových ložisek. V těchto lázních “stavili na nohy” zraněných ruských vojáků a důstojníků po nejtěžších a četných bojích a bitvách. Léčivé vlastnosti zdroje se projevily díky vlastnostem šungitu – je to přirozený přírodní filtr! Šungit čistí vodu, dezinfikuje, nasycuje ji léčivými vlastnostmi, které budeme analyzovat podrobněji.

Ruský geolog A.A. Inostrancev objevil tuto cennou léčivou horninu v roce 1877. Dal jí název – “šungit”, pojmenován podle vesnice na břehu Oněžského jezera Šuňga, kde byla hornina poprvé objevena. Na stejném místě byla otevřena první štola. V Rusku, kvůli uhelně černé barvě, šungit nazývali “aspidálním kámenem”, tzn. hadím kamenem, potože černá barva v ruské mentalitě má negativní emocionální barvu. Nicméně lidé vyprávěli legendy o “aspidálním kamene”. Velmi rychle naši předkové si všimli, že uhelně černý kámen má prostě fantastické léčebné vlastnosti: pomáhá léčit se od onemocnění, posiluje zdraví, omlazuje, dává krásu.

Šungit omlazuje!

Mimochodem, omlazující a léčebné vlastnosti šungitu jsou potvrzeny studiemi vědců. Ukázalo se, že šungit obsahuje antioxidační molekuly (fullereny), které jsou velmi účinné proti agresivním volným radikálům, které ničí živé buňky těla. Důkladná práce antioxidačních buněk pomáhá člověku udržovat zdraví a vypadat mladší. Není tedy překvapující, že šungit je součástí mnoha moderních kosmetických přípravků, stejně jako léčivých a terapeutických přípravků určených ke zlepšení zdravotního stavu organismu. Šungit normalizuje buněčný metabolismus, stimuluje regeneraci vyčerpané a vybledlé pokožky. Ruské ženy od dávných dob věděly o magických vlastnostech šungitické vody, a s její pomocí se snažily získat hedvábnou kůži.

Ložiska

Čistý šungit v přírodě se prakticky nenachází. V současné době zásoby šungitu se nacházejí pouze v Rusku na břehu Oněžského jezera (Karelia). Také menší ložiska šungitu jsou v Kazachstánu.
Zajímavé je, že tato mega-stará hornina, když vystupuje na povrch, pod vlivem přírodních jevů se rozpada a se přeměňuje na“kyprou zemitou hmotu”. Výsledkem je, že půda v místech, kde se šungit vychází na povrch, je velmi černá, což je pro severní území nesmírně důležité. Na Kiži se taková půda nazývá “kižské černozemy”. Přestože tento typ půdy nemá žádný vztah k cernozemům.

Šungitová voda

O šungitových filtrech pravděpodobně už slyšeli mnozí. Poté, co voda prochází šungitovým filtrem, získává čistotu a se nasycuje léčivou minerální kompozicí. Ve skutečnosti, šungit aktivuje vodu a dává jí jedinečné vlastnosti. Mimochodem, dokonce i v Kyjevské Rusi byla slavná šungitová voda, která pomáhala odstranit záněty a byla považována za léčivou. Lidé nabírali vodu ze zdrojů, protékajících přes šungitové ložiska, a byly uzdraveny s její pomocí. Dnes jsou vědecky dokázány protizánětlivé, antimikrobiální a dezinfekční vlastnosti šungitové vody. Je velmi užitečné kloktat šungitovou vodu v případě anginy. Také šungitová voda velmi účinně bojuje proti parodontálním onemocněním a dalším onemocněním dásní. Šungit čistí vodu od těžkých kovů, od dusičnanů, pesticidů, radionuklidů, stejně jako od určitých virů a bakterií.

Šungitová voda má mnohostranné účinky na lidské tělo: upokojuje bolest, zmírňuje záněty, dezinfikuje. Šungitová voda vás zbaví syndromu chronické únavy a dokonce i kocoviny! Je užitečné pít tuto vodu denně pro prevenci nemocí.

Každodenní mytí se šungitovou vodou významně zvyšuje pružnost pokožky obličeje: zmizí malé vrásky, otoky a další kožní defekty. Fullereny jsou antioxidační buňky obsažené v šungitu, které urychlují regenerační procesy a vracejí pokožcejeji přirozenou krásu a mládí. Oplachování vlasů pomocí šungitové vody pomáhá posilovat kořeny, zvyšuje lesk a hedvabnost.

Šungitovou vodou se lečí alergiky, diabetiky, lidi, kteří trpí anémií, se slabou imunitou. Léčivá voda ze šungitu přispívá k léčbě kožních onemocnění, urychluje hojení ran a popálenin, pomáhávyrovnávat se s těžkými onemocněními kloubů, žaludečními chorobami.

Recept na přípravu šungitové vody:

Šungitová voda se připravuje velmi jednoduše – musíte extrahovat surovou čistou vodu na šungitu v poměru 1:10 po dobu 3 dnů. Předtím je nutné šungit důkladně propláchnout. V prvních dnech se voda zakalí. Jakmile zákal zmizí, může být voda použita pro léčebné účely – pití, umytí, kloktání a zalévání květin. Během používání můžete přidat novou, čistou vodu k šungitové vodě. Jednou za 2-3 měsíce je nutné měnit kameny šungitu, na kterých se voda extrahuje. Pro šungitové koupele,na celý objem stačí přidávat 3 litry vody, extrahované na šungitu. Šungitové koupele mají obrovský vliv na omlazení a na zlepšení celkového stavu organizmu: mnoho energetických kanálů se čistí a otevírá, přichází neuvěřitelný pocit pohody a klidu. Šungitové koupele lečí taková složitá onemocnění, jako je psoriáza, ekzém, dermatitida.

Další použití šungitu

Kouzelník a léčitel šungit získal nejširší aplikaci v různých odvětvích a oblastech. Používá se jako metalurgické palivo, v průmyslu a ve stavebnictví (šungizit – lehká náhrada betonu). Šungit je již dávno používán ve stavebnictví jako dokončovací materiál. Interiéry katedrály svatého Izáka a Kazaňského chrámu v Petrohradě, stejně jako některé stanice metra Moskvy jsou vyzdobeny leštěnými šungiovými deskami pryskyřice-černé barvy. Šungitové materiály jsou velmi praktické – nerozkládají se a časem se neblednou. Dnes je v Rusku mnoho výrobků a přístrojů vyrobených ze šungitu, které jsou velmi populární: domácí a průmyslové čisticí filtry, terapeutické pasty a polštáře pro masáže, šungitové pyramidy atd.

Magické vlastnosti

Mýlí se ti, kteří se domnívají, že černý kámen nese negativní energii. Například, šungit je aktivně používán v rituálech černé i bílé magie.

Šungitmá širokou škálu magických vlastností. Všechna šperky s kamenem pomáhají majiteli akumulovat životní energii, odpuzovat negativní informace. Šungitové amulety poskytují spolehlivou ochranu před černými silami, eliminují strach a dávají majiteli pocit klidu. Amulety ze šungitu pomáhají v milostných záležitostech. Minerál podporuje zejména mladé, aktivní a energické lidi.

Talismany ze šungitu pro dům a kancelář mohou být vyrobeny ve formě různých tvarů – koule, krychle, pyramidky. Šungitový talisman ve tvaru kostky přitahuje štěstí v komerčních projektech(šungitová krychle). Šungitové pyramidky poskytují spolehlivou ochranu domu před tmavými silami (šungitové pyramidy). Šungitové talismany ve formě koule přinášejí svým majitelům úspěch v milostných záležitostech (šungitové koule). Všechny výrobky ze šungitu chrání před elektromagnetickými vlnami, které vysílají domácí spotřebiče (televizory, počítače, mobilní telefony, mikrovlnné trouby).

Šperky ze šungitu mohou nosit všechny znamení zvěrokruhu bez výjimky.

Léčivé vlastnosti

Jak již bylo řečeno, od dávných dob byly léčivé vlastnosti šungitu používány k záchraně krásy a mládí. Kromě toho má šungit dezinfekční vlastnosti, pomáhá léčit nachlazení, slouží jako spolehlivý nástroj pro obnovu těla po podchlazení.

Z hlediska zlepšení zdraví lidí, je šungit neocenitelný. Nejjednodušší šperky s tímto kamenem odstraňují bolesti hlavy, zmírňují nespavost, pomáhají překonat syndrom chronické únavy a obecně výrazně posilují tonusorganismu.

Šungit se používá při léčbě osteochondrózy. Moderní odborníci doporučují používat šungitovou vodu pro léčbu astmatu, alergií, kožních onemocnění. Šungitová voda má dezinfekční vlastnosti, účinně ničí střevní tyčinky v těle a také odstraňuje těžké kovy a dusičnany. Šungitovou vodou v Rusku tradičně lečili onemocnění kloubů – artritidy, dnu, revmatismus. Pro odstranění otoků a zánětů natírali se šungitovou pastou, která zlepšuje mikrocirkulaci krve a zásobování tkání.

V moderní litoterapii se praktikuje mnoho metod léčby pomocí šungitu. Například, při nanesení na tělo šungitových aplikací se léčí různé kožní onemocnění, cukrovka, onemocnění jater a gastrointestinálního traktu, onemocnění kardiovaskulárního systému a dokonce i duševní poruchy.

Bolesti v dolní části zad se účinně odstraňují pomocí pytlíků se šungitem. Taková jednoduchá terapie vám pomůže zotavit se poměrně rychle při útocích ischias, zmírnit bolesti kloubů, léčit osteochondrózu atd.

Velmi účinným léčebným postupem je šungitová masáž chodidel. Stačí pravidelně přešlapovat na šungitových kamenech, abyste rychle zlepšili stav svého těla a zbavili se vážných onemocnění. Shungitová masáž chodidel téměř okamžitě zmírňuje bolesti kloubů, zlepšuje krevní oběh, léčí choroby páteře, normalizuje spánek a psychologický stav.

Šungit navíc chrání před smrtícím účinkem geopatogenních zón – je to skutečně unikátní vlastnost. Provedené studie dokazují, že většina lidí, kteří se onemocněli rakovinou (zejména leukemií), bydleli právě v geopatologických zónách, kde se koncentruje obrovské množství škodlivých záření. Hluboké vědecké studium tohoto problému dokazuje, že přírodní šungit je jedním z nejmocnějších prostředků pro ochranu před geopatogenním zářením! Vysoce aktivní přírodní šungitový uhlík kvalitativně oslabuje elektromagnetickou energii v geopatogenní oblasti a neporušuje přirozené magnetické pole Země. Zvláštní šungitové polštáře a pytlíky cloní silné paprsky záření, čímž poskytují spolehlivou ochranu lidského těla před smrtelným vlivem geopatogenu.