Publikováno

Jaká bižuterie sluší brunetkám

“Brunetka” – to je charakteristika vzhledu, nebo spíše – charakteristika barvy vlasů. Proto v tomto materiálu budeme mluvit pouze o barvě šperků, které jsou vhodné pro brunetky. Barva vlasů hraje velmi důležitou, ne-li hlavní roli při výběru šperků, kovů a kamenů. Pokuste sepřebarvitvlasy vdiametrálně opačnou barvu – a budete muset změnit téměř všechny šperky!

Kameny a kovy úžasně přoměňují ženu. Působivě jasné kameny a zářící průhledné krystaly nabývají auru, naplňují tělo zářícím světlem a zvyšují ženskou krásu do nové výšky.

Jaké šperky preferují slavní brunetky?

Monika Belučči
Oslnivá Italka Monika Belučči nepředstavuje svůj život bez kvalitní bižuterii. Upřednostňuje luxusní styl a nejvíce neočekávané kombinace materiálů a forem. Na dovolené například nosí náušnice s dlouhými přívěsky typu “svíceny“s tričkem a džínami. Jeden ze světově nejznámějších stylistických obrazů Moniky Belučči – průsvitný večerní oblek uhelně černé barvy s nitkami zářících sněhobílých perel různých velikostí, které spadají do středu stehen. Tenké půvabné náhrdelníky ze stříbra s elegantními přívěsky nebo s velkými květy na hrudi, náušnice-kroužky různých velikostí se spoustou šumivých krystalů, náramky ve tvaru hadů, velmi dlouhé visící náušnice různých tvarů a barev – Monika Belučči nosí světlé a luxusní šperky v klasickém stylu.

Demi Moore
Krásná brunetka Demi Moore také nosí elitní bižuterii. Při vytváření obrazů se nebojí levných šperků a vždy preferuje 
jasnou bižuterii velkých tvarů a velikostí. Jedním z oblíbených stylů Demi Moore je vintage. Herečka často nosí originální masivní brože ve stylu“šik”s různobarevnými kameny, stříbrné náušnice s dlouhými přívěsky a bílými krystaly, bizarní náramky a pásy s velkými přezkami ze slitin bronzu a stříbra. S večerními šaty upřednostňuje masivní náhrdelníky a náušnice s tmavě zelenými a tmavě modrými krystaly. Před několika lety vydala Demi Mooresvou exkluzivní sbírku bižuterii společně se společností Oriflame, ve které byla jednou tváří společnosti.

Coco Chanel
Jedna znávrhářůsvětové módy – Coco Chanel – preferovala nosit bižuterii, kterou sama vynalezla. Na začátku 20. století, představila módu na bižuteriiv Paříži, pak skutečný rozmach na světlé každodenní šperky zachytil Evropu. Žhaváštíhlá brunetkav malých černých šatech s nitěmi malých bílých perel, plynoucími v hladkých vlnáchtéměř do pasu – takovou svět navždy zapamatoval Coco Chanel. Špičaté rysy obličeje byly změkčeny kulatými klipsy, převážně bílé barvy. Elegance linií ruk byla zdůrazněna širokými náramky s jasnými velkými kameny různých kontrastních barev. Velká mademoiselle byla jednou z prvních, která nosila šperky s krystaly Swarovski, čímž prudce zrychlila svou popularitu po celém světě.

Elizabeth Taylorová
Elizabeth Taylorovácelý svůj život zářila zvláštní vášeň pro drahé šperky. Ale inspirací v jejím životě bylo také osm mužů a kvalitní bižuterie. Upřednostňovala výhradně elitní bižuterii v klasickém stylu s polodrahokamemi bohatých odstínů – jasně červené, zelené, tyrkysové, sněhově bílé barvy. Slavnou herečku potkávaliv luxusním perlovém náhrdelníku a perlových náušnicích bílé barvy. Je známo, že se Elizabeth Taylorová osobně podílela na vývoji kolekce bižuterii Elizabeth Taylor Fashion Jewelry Collection, která byla prodávána prostřednictvím sítě Avon v 90. letech. Originální vintage šperky odElizabeth Taylorové můžete si koupit i dnes v kolekcích různých značek.

Existují“teplé”a“studené”odstíny tmavých vlasů, které je třeba vzít v úvahu při výběru šperků vhodné barvy.

Brunetky“teplého”typu
“Teplé”černé vlasy mají kaštanový, červenavý a měděný odstín.

K vlasům této barvy bude se perfektně hodit šperky červeného, korálového, oranžového odstínu. Náhrdelník z červených korálů je výběr extravagantních a charismatických brunet. Velké červené korálky jsou dobře kombinovány s elegantním krátkým střihem. Pro dlouhé černé vlasy si vyberte korálový náhrdelník s přívěskem nebo dlouhé vícevrstvé korálky ručně vyráběné. Úžasně vypadají náhrdelníky z malých korálových větviček – desítky a stovky drobných světlé červenýchkorálových klíčků spojených jednou nití, jako by tančili vášnivýohnivý tanec. Vypadá to fascinující!

Náhrdelník a náušnice s červeným granátem fantasticky sluší “teplým”brunetkám s tmavými očima a snědou kůží. Hluboká, purpurově červená barva granátového jablka je barva osudové ženy, barva lásky a vášně. Jedná se o kombinaci barvy ve španělském stylu. Není divu, že brunetky jsou považovány za nejvíce temperamentní ženy. Tmavě červené granátové kameny, jako kapičky krve, symbolizují pálící, téměř zuřivý pocit. Červené krystaly Swarovski vypadají také luxusní, jako šarlatové granáty a rubíny.

Pro brunetky “teplého typu”se hodí bižuterie s červenými a oranžovými kameny. Jejich obraz perfektněobnovíkorálky a přívěsky z karneolu, stejně jako náušnice s přívěsky z oranžových achátů, prsteny svelkými oranžovými topazy, jakékoli šperkyz oranžových korálů. Vynikající v kráse oranžové krystaly Swarovski na tmavém pozadí nebudou vypadat horší, než drahocenný oranžový safír.

Pro “teplé”brunetky je poměrně riskantní nosit bižuterii v modrých a světle modrých odstínech. Mohou obnovit obličej, stejně jako udělat ho starší. Také pro brunetky s měděným odstínem vlasů se nedoporučuje používat jemně růžové, fialové, bledě žluté šperky.

Neuvěřitelně krášlí brunetku s “teplým” odstínem vlasů bronzové a zlaté šperky s barevnými kameny bohatých barev. Dávají pokožce a vlasům měkkou záři.Věnujte pozornost šperkům s turmalínem – překvapivě různorodý v barvě kámen s osvěžující čistotou a krystalickým leskem! Náhrdelník s velkými turmalínovými křemeny je závratně krásný.

Černé vlasy s červenavým odstínem vlasů – vybírejte si bižuterii ve stylu secese. Šťavnaté a syté barvy, květinové motivy, vážky a motýli, elegantní malebné kompozice, světlé průhledné kameny. Tato vytříbená elegancefantasticky doplňuje krásu žhavé brunetky!

Brunetky“studeného”typu
“Studené”tmavé vlasy majhí modro-černý nebo popelavě hnědý odstín.

Takovým dívkám se vždy hodíbižuterie šťavnatých neonových odstínů – vybírejte si extravagantní šperky z nejnovějších sbírek pro mládež.

Velmi osvěžující je nasycené světle modrá a modrá barva. Aquamarine ve stříbře – pronikavěstudenýahypnoticky přitažlivýstylSněhové královny. Aquamarine dodá vašemu obrazu oslnivost a zářivost.

Pro “studené” brunetkyse hodí kameny a šperky jasně modré a fialové barvy. A šperky s lapis lazuli ve stříbře a bílém zlatě adekvátně zdůrazní vaši krásu.

Prsteny, náušnice, náhrdelníky a další šperky s modrými krystaly Swarovski dělají brunety provokativně atraktivní a žádoucí. Tato kombinace barev vás může bláznit. Kombinace modrých krystalů a modrých očí brunetů působí kouzelně: barva očí vypadá nereálně modrá, barva vlasů je ještě intenzivnější a kůže je ještě jemnější.

Na žhavých brunetkách nádherně vypadá bižuterie v barvě levandule. Náušnice s levandulovými ametysty – báječně krásná barva! Šíleně sluší brunetkám!

“Studené”brunetky vypadají velmi stylově s velkými šperkyze stříbra a platinys jasnými kubickými zirkonynebo zirkony. Jemné šedé zirkony vypadají obzvláště šlechetně.

Pro majitelé “studeného” typů černých vlasů obecně se hodí přirozené barvy – tmavě šedá, grafitová, tmavě hnědá. Bižuterie s kaučukem bílými kameny – přesná trefa do obrazu. Na uhelné černém matném kaučuku dokonale vypadají krystaly Swarovski všech odstínů. Jedná se o klasickou verzi stylové večerní bižuterií pro fatální brunetky.

Vznešeně skvěle vypadají brunetky se “studeným“odstínem vlasů v špercích se zelenými a smaragdovými kameny. Zelené ametysty ve stříbře jsou fantasticky elegantní šperky. Mírně zelený chrysolit neuvěřitelně zkrášlí brunetku s hnědými očima.

Vhodné pro všechny brunetky

Pro všechny bez výjimky brunetky bude se hodit bižuterie, vyrobená v černé a bílé barvě. Ale černá bižuterie buď “ztrací” na tmavém pozadí vlasů, nebo vypadá primitivně.

Pro absolutně všechny brunetky jsou vhodné kovové odstíny, takže bez obav si vybírejte libovolné šperky z rhodiovaného stříbra. Mezi kameny v ceně jsou stříbrné perly. Každé šperky ze stříbrných perel ve stříbře zdůrazní saturaci barvy vlasů brunetky. Bílé perleťové perle jsou klasickou možností pro všechny tmavovlasé dámy. Je-li třeba říkat jak se hodí bílé perleťové nítí korálků ke žhavým brunetkám?

Efektněbudou vypadat korálky nasycené zelené nebo jasně fialové barvy. Malachitový náhrdelník vypadá luxusní na brunetkách se střihem karé nebo s krátkým modelovým střihem. Zvláště zajímavě vypadají kameny malachitu čtvercového tvaru. Náušnice s jadetem ve stříbře se budou dokonale hodit. Kočičí oko je dalším důležitýmkamenem pro brunetky. Stříbrný prsten s velkým kamenem“kočičí oko”kulatého nebo čtvercového tvaru je hodným elementem sbírky bižuterií tmavovlasých krás.

Jakékoli šperky z tyrkysu perfektně zdůrazňují tmavé vlasy.
Náhrdelník s tyrkysem je klasikou žánru pro majitele tmavých vlasů.

Tyrkys musí určitě být přítomna ve vašem šatníku. Je těžké najít kámen, který by tak osvěžoval ženy s černou barvou vlasů. Bižuterie s tyrkysem je velmi rozmanitá a nádherná – můžete snadno vybrat si šperky podle vašeho přání.

Nenechávejte bez pozornosti náhrdelníky a náušnice s kamínky oranžové barvy – oranžový jaspis, sardonyx nebo karneol. Velmi extravagantní vzhled mají brunetky se šperky z oranžových opálů.

Pro černovlasé dívky se úžasně hodí velká bižuterie světlé barvy. Pouze brunetka si může dovolit odvážné a šokující barvy, které na klasickém černém pozadí vlasů vypadají vždy harmonicky.

Zapamatujte si: krása brunet se příznivě projevuje pouze v jasných kombinacích! Vybírejte si šperky šťavnatých barev, užívejte si krásy barev a světelné hry, dělejte svátek sobě i ostatním!