Publikováno

Jaká bižuterie sluší blondýnkám

“Kdo neumí nosit bižuterii, nosí zlato …” – říkala Coco Chanel.

A v tom je hodně pravdy. Drahé šperky byly vždy prestižní a již samy malovaly úspěšný obraz dámy. S bižuterii je to všechno trochu komplikovanější: obrovský výběr barev, materiálů a odstínů vás nutí lámat si hlavu nad stylem, rozměry, barevnou paletou. Ne každá dívka má vrozený pocit chuti, takže existuje vždy riziko stát se předmětem kritiky a špatné diskuse. Pokud jde o výběr bižuterie, blondýnky v tomto plánu mají to složitější než ostatní. Špatný výběr oblečení nebo šperků – a pravděpodobně uvidíte šikmé pohledy a uslyšíte nesouhlasné výkřiky ostatních. Blondýnky jsou vždy pod pečlivou kontrolou. U mužů se to děje nedobrovolně – potřebují ocenit krásnou blondýnku, která se na cestě setkala. Blondýnky mají zvláštní krásu a zvláštní kouzlo. Jemná, lehká aura přitahuje jako magnet, je spojena s čistotou a lehkostí. Vzhled blondýnky je velmi ženský a romantický! Ženské pohlaví vyhodnocuje blondýnky horlivěji a pečlivěji. Navzdory všem těmto potížím však harmonický obraz vždy přináší pouze pozitivní emoce a zasloužené obdivy mužů a žen.

Jakou bižuterii nosí hvězdné blondýnky?

Charlize Theronová
Charlize Theronová – jedna z nejkrásnějších žen naší doby. Herečka nosí luxusní šaty z kolekce haute couture, svítí na titulních stránkách nejprestižnějších lesklých časopisů, spolupracuje se slavnými módními domy (vůně J’adore Dior, hodinky Dior). Charlize nosí
elegantní bižuterie, během fotografických zasedání, na hollywoodských večírcích a v každodenním životě. Výběr šperků je velmi různorodý – dlouhé náušnice s přívěsky bílého a žlutého zlata, elegantní náhrdelníky, široké náramky. Převládající barva kamenů je jasná a transparentní. Mimořádná krása a temperament herečky inspirovaly mnoho módních návrhářů k výrobě drahých doplňků a luxusních šperků.

Natalja Vodjanová
Supermodelka Natalja Vodjanová se při výběru šperků neomezuje na pevné rámy. Během fotografických zasedání a módních přehlídek je její obraz ozdoben drahými šperky a kvalitními návrhářskými šperky, nejčastěji stříbřitých odstínů a pastelových tónů. Natalja Vodjanová představovala klenotnické šperky DavidYurman – to je přední značka klenotnických šperků ve Spojených státech. Byla také viděna v v bižuterii slavného irského návrháře TomBinns. V každodenním životě, během odpočinku nebo procházky s dětmi, neloučí se se svým oblíbeným prstenem, který kdysi patřil k její babičce.

Natalja Vodjanová: Moje dobrá přítelkyně, kreativní ředitel Vogue Grace Coddington, řekla: „Natalja, můžeš nosit všechno, co chceš!“. Naprosto souhlasím s ní. Jediná věc – musíte cítit věc. Někdy je člověk komický, když se snaží dát na sebe všechno nejjasnější a nejlepší. Musíte nosit jen to, co si myslíte. Chceš se oblékat v Chanel od hlavy až k patě? Odvážně jednej – budeš v tomto harmonická. Ale pouze s harmonií vnější a vnitřní se objeví jádro, na kterém bude styl založen.  Móda je pokračování člověka. Pokud jsi zajímavý, určitě to ovlivní vzhled.

Marilyn Monroe
Každý ví, že Marilyn Monroe měla zvláštní vášeň pro diamanty. “Nejlepší přítelkyně diamantů” – právě takový čestný diplom jí udělila Americká akademie klenotnického umění. “Každý si zaslouží právo trbět”, – ráda opakovala Monroe. V hollywoodských filmech byla doslova posypaná šperky, a v reálném životě nelámala se osobní krabička hvězdy drahými šperky. Je to překvapivé, ale většina šperků, které osobně patřily Marilyn, jsou bižuterie. Monroe první z hvězd Hollywoodu začala si půjčit šperky od nejslavnějších klenotnických domů na světě pro návštěvu slavnostních akcí, koncertů a svátků. V naší době, mimochodem, mnoho hvězd stejným způsobem šetří na šperky.

Marilyn Monroe preferovala luxusní styl ve všem a nosila převážně třpytivé šperky s množstvím křišťálů. Jako malé dítě milovala všechno, co se třpytilo. Na mnoha fotografiích ji můžete vidět v perleťových šňůrách perel nebo surového jantaru, v dlouhých girlandách z irizujícího plastu padájicich jako vodopád. V každodenním životě se jí líbily jednoduché korály z velkých kulatých korálků.

“Studené” blondýnky

Blondýnky “studeného” typu jsou dívky s modrými nebo šedými očima, poctivou kůží, vlasy platinového nebo popelavého odstínu.

Všichni blondýnky a bílé lidi si musí pamatovat na důležité pravidlo: jakékoli šperky na vašem těle by se neměla zdát jako cizí předměty. A to znamená, že se musíte naučit, jak si vybrat správnou bižuterii podle barevného typu. Nezapomeňte vzít v úvahu barvu očí, vlasů a odstínu pokožky.

K “studenému” typu vzhledu harmonicky hodí studený odraz kovů a kamenů, a proto především je zapotřebí věnovat pozornost šperkům z platiny, bronzu a stříbra.

Transparentní šumivé a šedé kameny, skalní křišťál, chalcedon a kalcit, zdůrazní výjimečnost světle popelavých vlasů a porcelánové pleti. Stříbrné náušnice se zirkony jsou klasikou pro každý den světlovlasé dívky s bílou pleti. Čistota a svěžest průhledných kamenů odhalí krásu tohoto vzácného vzhledu.

Tajemná perleť měsíčního kamene velmi odpovídá něžnému romantickému obrazu platinových blondýnok – velký prsten vypadá obzvláště jasně. Kapkovité náušnice a korálky z měsíčního kamene vypadají velmi něžně.

Barva očí hraje rozhodující roli při výběru náušnic. Správně vybráné náušnice “ozařují” oči, nesprávně vybrané – hasí jejich zářivost. Pro modrooké dívky se hodí šperky se světle modrými a modrými kameny. Například stříbrné náušnice s akvamarínem vypadají božsky jemně na modrookých blondýnkách.

Ale není vždy nutné vybírat kameny “tón na tón”. Barva kamene může nějak odpovídat barvě očí nebo je kontrastovat. V tomto případě by kameny neměly “hořet” jasnější než vaše oči. Krása vašich očí může být ztracena, například proti nejjasnějšímu matnému tyrkysu. Jenom k některým blondýnkám se hodí šperky s tyrkysem, právě proto, že silná barva kamene skrývá něžnou a jemnou krásu typu blond. Pro blondýnky s bílou pleti s jemnými rysy obličeje vždy se hodí šperky jemných šumivých, studených odstínů.

Jemný obraz blondýnok je ideálně kombinován s bižuterii s luxusním designem. Náušnice-lustry vyrobené z jemného kovu možná vůbec nikdy nevypadájí tak nádherně a elegantně jako na blondýnkách. Girlandy v uších jsou plné bizarních vzorů, třpytí se krystaly, které odrážejí jemnou auru bílých vlasů. To je ideální varianta večerní bižuterii, nebo slavnostní varianta – za slunečného letního dne.

Pro tenké blondýnky vždy se hodí celokovové šperky jednoduchých a složitých tvarů. Dokonce i hrubé a agresivní, na první pohled, prsteny a náramky vypadají neuvěřitelně stylově a esteticky na beztížných a vytříbených blondýnkách. Takový těžší styl je relevantní v každém ročním období. Vybírejte si z materiálů bronzu, lehké slitiny bílého a černého kovu.

Aby šedozelené oči byly výraznější, blondýnky by si měli vybírat bižuterii s kameny zelenavých odstínů – se zeleným achátem, malachitem, odrůdy berylu.

Jedinečnost nebe-modrých očí bude velmi úspěšně zdůrazněna světle oranžovými a zlatými krystaly Swarovski.

Blondýnky “ teplého typu”

Blondýnky “teplého” typu – jsou majiteli světlých, zelených nebo hnědých očí s lehkou broskvovou kůží a vlasy zlatých odstínů.

Kovy “teplých” odstínů se kombinují s “teplou” barvou kůže – zlato, bronzové slitiny. Z kamene je vždy vítězná varianta – náušnice s citríny, které jsou charakterizovány měkkým, slunným odstínem.

Pro barvu vlasů zlatavého medu je vhodná jakákoliv bižuterie z barvy “whisky” – krystaly, kameny, kamínky. “Teplé” blondýnky se zelenými očima mohou být jasně zdobeny náušnicemi s chrysolitem – odstín první jarní zeleni, vzácné svěžesti a báječné krásy.

Krásu hnědých očí blondýnky dokonale zvýrazní šperky z perel a jantaru. Blondýnka s hnědými očima vždy musí mít ve sbírce alespoň jeden šperk s jantarem – je to nejen neuvěřitelně léčivý kámen, ale také příjemný poklad přírody, schopný dělat zázraky!

Také blondýnkám s hnědými očima s “teplými” odstíny kůže moc sluší náušnice s kamínky nasyceného tmavě červeného nebo hnědého odstínu – granát, tygří oko. Luxusní možností v této paletě barev je kouřový křemen v žlutém nebo červeném zlatě.

“Teplým” blondýnkám sluší jasně zlacená bižuterie se spoustou kamenů, stejně jako všechny druhy iridescentních duhových kamenů – je to nezaměnitelná volba pro vytvoření večerního obrazu.

Vhodné pro všechny blondýnky

Bez ohledu na váš odstín vlasů, nikdy nezapomeňte, že blondýnky mají romantický, jemný vzhled a styl.

Šperky z bílých perel a přírodní perleti jsou již dlouhou dobu téměř tradiční mezi světlovlasými kráskami – záře vlasů a očí se mnohokrát zvětšuje! Velký prsten s přírodní perleti a náušnice se stejnými vložkami jsou dobře známou verzí šperků pro všechny blondýnky.

Kameny a krystaly světle zelené barvy krášlí téměř všechny vlastníky světlých vlasů. Musíte být velmi opatrní s černými náušnicemi – jasně vyčnívají na světlém pozadí a musí být nutně spojeny s něčím černým v oblečení.

Miniaturním a křehkým blondýnkám se doporučuje nosit malé a elegantní šperky. Masivní šperky nepříznivě zvýrazní nedostatky postavy.

Štíhlé vysoké blondýnky si mohou dovolit hodně – velmi dlouhé náušnice-lustry a náušnice-nitě, velké náušnice-kroužky, masivní náramky na zápěstích, náhrdelníky nestandardních tvarů. Štíhlá a jemná silueta blondýnky s mimořádnými šperky vypadá velmi harmonicky a stylově. Nicméně, nikdy neuškodí zahrnovat smysl pro proporce při výběru velkých šperků.

Milovníci módy a milovníci party se neobejdou bez koktejlových prstenů. Pro vysoké blondínky se doporučují velké, odvážné šperky. Například, prsteny-pancíří, které chytí prst po celé délce, jako rytířské brnění. V kombinaci s napůl otevřeným oblečením získáte neobvyklý a atraktivní obraz jemné válečníce!

Nezapomeňte na velké luxusní náhrdelníky z korálů a dalších extravagantních přírodních kamenů! Díky jednomu detailu může být váš styl transformován za pouhých pět minut!

Hrajte na kontrastu – odvážně vybírejte nové slitiny, bizarní asymetrii a netradiční formy. Je to překvapivé, ale neobvyklé a odvážné šperky zpravidla jsou vhodné pro ženské křehké blondýnky.