Publikováno

Nosíte na ruce červenou šňůrku proti uřknutí?

Měli byste vědět, že amulety mohou mít i jinou barvu. Která je ta vaše?

Máte rádi náramky? Ať už vám zdobí ruce kamenné talismany, dárky od milovaných osob, roztomilé dívčí nebo jednoduché jednobarevné náramky, žádnému nejde upřít jejich nadčasovost.

Pro mnohé z nás však mají i hlubší smysl. Podlehli jste i vy červené nitce, resp. na pohled jednoduchému červenému náramku? Možná byste si měli vybrat jinou barvu.

Zmíněná červená nitka v sobě nosí známe poselství – má sloužit proti uřknutí. Co ale jiné barvy? Ty také nejsou pozadu.

Zelená

Zelená barva je ztělesněnímsíly přírody, je posvátnou barvou. Říká se, že náramek zelené barvy na zápěstí může vyčistit lidskou duši a chránit ji před negativními vlivy a závistí. Přináší její nositelce štěstí, bohatství a taky ji ochraňuje před nemocemi. Nošení zeleného náramku je vhodné při větších životních změnách – například při změně práce. Nabíjí energií a podporují vás jak pofyzické, tak i   psychické stránce.

Smaragdově zelená

Všechny odstíny zelené barvy jsou velmi čisté a přirozené. Jak jsme již zmínili, čerpají sílu z přírody a přináší jen pozitivní energii. Tento odstín Esmeraldy také není výjimkou. Když se pro něj rozhodnete,může vám pomoci ochránit vás před podvody,zloději  apomůže vám i s finanční situací.  Vytvoří se okolo vás pokojná atmosféra, která vám pomůže při řešení vážných problémů. Jestli máte před sebou v blízké době náročný rozhovor nebo úkol – vyberte si smaragdovou zelenou.

Růžová

Magické vlastnosti růžového náramku objevila královna Sheba, která byla známá pro svou moudrost a krásu. Růžová je vhodnou barvou především pro ženy, protože podporuje tok ženské energie. Už máte favorita?

Oranžová

Tahle barva čerpá svou energii ze Slunce. Její kouzlo je v tom, že stimuluje všechny smysly a pomáhá při komunikaci. Volbou oranžové neuděláte nikdy krok vedle. Určitě vám přinese hodně štěstí a ochrání vás i před nemocemi.

Žlutá

Stejně jako oranžová, je i žlutá barvou Slunce. Je to barva nejčastěji spojována s kreativitou. Žlutá vám pomůže při hledání inspirace a nových cílů. Není proto lepší skupiny, pro kterou je žlutá barva vhodná, než jsou studenti, lidé zabývající se tvořivými činnostmi nebo osoby, kteří se věnují psychologii.

Modrá

Jestli hledáte štěstí – modrá je barva jen pro vás. Je vhodná pro podnikatele, protože přináší úspěch a nezávislost a taky přitahuje štěstí. Majitel takového amuletu se více soustředí na důležité věci. Modrá barva dodává harmonii a pokoj, rozvíjí ale i intuici.

Světlemodrá

Světlá modrá je barva oblohy. Symbolizuje svobodu a čistotu. Náramek v této barvě je vhodný pro ty, kteří hledají odpověď na důležité životní otázky a potřebují dobrou radu, aby se mohli bez strachu a obav posunout vpřed.

Bílá

Bílá je symbolem čistoty a pokoje. Nejvíce se vyplatí ji nosit na ruce těm, kteří začínají nový život. Pokud jste zažili ztrátu, pomůže vám přenést se přes ni. Bílá šňůrka bude také skvělým amuletem pro studenty, protože a teď pozor, dokáže obnovit zájem o učení.

Černá

Většina lidí má tuto barvu spojenou se smutkem nebo negativními pocity. Černá barva má ale i svoji druhou stránku, tak jako každá mince má dvě strany. Poskytuje mír a důvěru. Nevíte-li si rady s ovládáním emocí, pomůže vám právě černá.