Publikováno

Tyrkys

Jemná krása Tyrkysu vyzařuje velkou silou, kterou chrání svého nositele před škodlivými vlivy. Odstiňuje negativní energie prostředí i druhých lidí.

Posiluje vyjadřovací a komunikační schopnosti. Je vhodný pro lidi, kteří potřebují vyrovnat energie, například po těžké nemoci nebo při velké psychické zátěži. Podporuje řečnické schopnosti. Dokonce může pomoci odstranit koktání.

Je také oblíbený u romantických duší – přináší krásné vize a jemně vibrující energii. Uložený pod polštářem zahání zlé sny.

Nošením tyrkysových šperků posílíme svou schopnost soustředění stejně jako i schopnost  kreativního vyjádření. Budeme méně podléhat výkyvům nálad, dokážeme lépe přijímat kritiku a dodáme své duši možnosti rozletu.

Tyrkys umí spojit a posílit mužskou i ženskou energii a dokáže jemně udržovat rovnováhu mezi oběma energiemi.

Spojuje také  vysoké duchovní ideály s původní vitální silou Země. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.

Svou čistou modrou barvou působí proti depresivním myšlenkám a bolesti hlavy. Naopak navozuje dobrou náladu a přináší lehkost v myšlení.

Má pozitivní vliv na dýchací cesty a jejich záněty – pomáhá je vyléčit. Stejně tak účinně působí jako ochrana a lék na záněty a nemoci očí. Dokonce přiložen na unavené oko, velmi rychle vyrovná energie a váš pohled bude zase zářit.

Tyrkys má energii, která podporuje funkci jater a žláz s vnitřní sekrecí. Upravuje tělesné funkce a tok lymfy v těle.

Zvláštní je zelený Tyrkys – původem z Tibetu. Jeho ochranné a léčivé vlastnosti jsou ještě silnější a výraznější než u modrého tyrkysu. Dokonce se při meditaci doporučuje nechat se odvést do minulých životů a zjistit, kde jsou kořeny problémů, které musíme řešit nyní.

Je-li jeho nositel správně naladěn na ochrannou energie kamene, Tyrkys ho upozorní na blížící se nebezpeční změnou svého zabarvení. Lze se tak vyhnout hádce, nemoci nebo i větší nehodě.