Publikováno

Měsíční kámen

Jemná krása a perleťový nádech Měsíčního kamene nás přímo zve ke zklidnění a zpomalení zběsilého životního tempa. K hlubokému nádechu a nabrání energie a následně k hlubokému výdechu a zbavení se emočních zátěží a nepříjemných zážitků. Při tom nám může být jemná a hojivá energie kamene velmi nápomocná.

Ke zmírnění nespavosti a také k přivolání příjemných snů, může pomoci umístit několik kamenů pod polštář.

Ke zvýšení intuice a vnímavosti je dobré nosit šperk či několik kamínků stále s sebou.

Měsíční kámen nám také pomůže posílit  sebevědomí a uvědomění si sebe sama.

Měsíční kámen dokáže rozvíjet jasnovidné schopnosti a to zejména, pokud ho při meditaci, umístíme do středu čela. Nápomocný bude i k duchovnímu růstu a zesílí umění naladit se na emoce druhých.

Může být užitečný i při diplomatických vyjednáváních, kde pomůže uklidnit a zvýší schopnost soustředit se.

V Indii věří, že měsíční kámen svému majiteli přináší bohatství a u žen ovlivňuje plodnost.

Nejvíce známá verze je mléčně modro bílá, ale kámen, který je tak silně spjat s Měsícem, má i jiné barevné odstíny – zelené, oranžové i hnědé, dokonce se vyskytuje i ve fialové a žluté barevné kombinaci.

Nejvíce ceněným druhem je modrý druh kamene, který má až nafialovělé odlesky. Tento kámen silně podporuje ženskou intuici a vnímavost a zjasňuje čistou energii ženy. Modrofialové měsíční kameny se nachází zejména na Srí Lance.

Dříve byl šperk s Měsíčním kamenem častým svatebním darem nebo si ho dávali milenci vzájemně mezi sebou. Měl podporovat vášeň a udržet silný vztah obohacený citlivým vnímáním.

Přiložený na ránu zmírní krvácení či zánět a dokáže pomoci při zažívacích potížích. Může být také úspěšně použit při bolestech hlavy – nejlépe umístěný na spánek.

Pro udržení svěžího vzhledu a čistého vyzařování kamene je dobré kámen jednou za čas dát na pár minut pod tekoucí vodu a pak nechat uschnout na měsíčním světle.